1 Ocak 2014 Çarşamba

Saç Bakımı Nasıl Yapılır | Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç Bakımı Nasıl Yapılır | Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır


Bu yazımızda size saç bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap niteliğinde kısa ama öz bilgiler vermeye çalışacağız. Mükemmel ve sağlıklı saçlarınız olsun istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken işlem saç tipinizin doğru bir şekilde tespit edilmesidir. Saç tiplerine bakacak olursak eğer; normal saç tipi, yağlı saç tipi, ince telli saç tipi, kuru saç tipi olarak çeşitleri vardır. Saç tipinizi doğru şekilde belirledikten sonra gelin hep birlikte saç bakımı nasıl yapılır ı hep birlikte inceleyelim.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç Bakımı Nasıl Yapılır Diye Düşünmeyin: Mutfak Malzemelerini Kullanın!


Aşağıdaki maddelerde saç bakımı ve saç bakımı nasıl yapılır konusunda pratik bilgileri bulabileceksiniz. Bu maddelerin hepsini teker teker uygulayabileceğiniz gibi içlerinden size uygun olanı istediğiniz gibi saç bakımı nasıl yapılır konusunda deneyebilirsiniz.

·         Eğer saçlarınızın parlak bir görünümde olmasını istiyorsanız sirkeli su ile banyonuzun son suyu olarak saçınızı yıkayın. Saç bakımı nasıl yapılır derdinden kurtulun.

·         Eğer saçlarınız beyazlıyor ya da beyazlamasını engellemek istiyorsanız, Saç bakımı nasıl yapılır konusu içinde sarımsaklı su ile yıkayın. Şöyle ki; yaklaşık bir litre suyun içine sarımsak yapraklarından bir avuç kadar atın ve 10 dakika kaynatın. Soğumuş olan suyu banyoda iken son su olarak saçınızı durulayın.

·         Şimdi de saçlarınız için farklı bir görünüm kazandırmak isteyenler, Saç bakımı nasıl yapılır a banyoda ne yapabilirim diye soranlar için. Yani saçlarınızın röfleli bir görünüm kazanmasını istiyorsanız eğer, sarmaşık yapraklarını, bir avuç maydanozu 2 litre su ile birlikte kaynatın. Soğuyan suyu banyonun son suyunda saçlarınızı durulayın.

·         Saç bakımı nasıl yapılır dendiği zaman en çok merak edilen konuların başında kepekli saçlardan kurtulmak gelir. Bunun için kereviz suyu ile saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ederim.

·         Parlak ve güçlenmiş saçlara sahip olmak istiyorsanız eğer işte size mucize bir yöntem. Saçlarınızı tararken zeytinyağı kullanın. Saç diplerinize zeytinyağının iyice işlemesi için saçınızı yaklaşık olarak 1 saat bone veya havlu ile sarıp bekleyin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Saç bakımı nasıl yapılır artık çok kolay değil mi?

·          Saç bakımı nasıl yapılır da bir diğer sıkıntı ise saç diplerinin kaşınması ve saç kuruluğudur. Bunun için de elma sirkesi kullanın. Saçlarınızı saç diplerini de kapsayacak şekilde elma sirkesi ile yıkayın. Yaklaşık 15 dakika bekleyin. Bir süre sonra saç diplerinizin kaşınması kesilecek ve saçlarınızın kuruluğu ortadan kaybolacaktır.  

·         Eğer saçlarınızı tararken zorlanıyor, saçlarınız takılıyor Saç bakımı nasıl yapılır diye kara kara düşünüyor iseniz ise sprey ucu olan bir şişenin içine az bir miktar saç kremi koyun ve çalkalayın. Saçlarınıza bu suyu sıkın. Daha sonradan saçlarınızın kolay tarandığını göreceksiniz.

·         Gece yatmadan önce yumuşak uçlu bir fırça ile saçlarınızı hafifçe fırçalarsanız eğer hem gün içinde elektriklenmiş saçlarınız rahatlar, hem de günlük toz ve yorgunluğu gider. Saç bakımı nasıl yapılır gece uyumadan önce dahi uygulanabilir hanımlar.

Bir çok kişi için saç bakımı nasıl yapılır gerçekten ciddi bir sorun oluyor hayatta. Saçlar için birbirinden farklı ve hatta çetrefilli yollar denenebiliyor. Ve hatta bu yolla ciddi para harcamaları da olabiliyor maalesef. Ancak sizin de gördüğünüz gibi basit birkaç yöntem ile saç bakımı nasıl yapılır artık ciddi bir sorun olmaktan çıkmaktadır.

0 yorum:

Benzer Yazılar

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More